

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 3.988 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.498 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 50 mA |
| Output Voltage | 46 V |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 85 µA |
| Turn-On Delay Time | 1 ms |
| Turn-Off Delay Time | 60 µs |
| Max Supply Current | 400 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Drivers | 1 |
| Reference Voltage | 100 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Configuration | Single |
| Channel Type | Single |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$7.11331
Ext.Price$7.11331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.11331 | $7.11331 |
| 10 | $6.94810 | $69.48100 |
| 25 | $6.89802 | $172.45050 |
| 50 | $6.84830 | $342.41500 |
| 100 | $6.79892 | $679.89200 |
